• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch

Partner wiodący: Rychnovský všesportovní spolek
Partner: Gmina Miejska Kłodzko

Cel projektu:
Głównym i najważniejszym celem projektu jest próba ponownego zainteresowania dzieci i młodzieży aktywnym spędzaniem czasu wolnego, w szczególności poprzez ruch i rozwój kultury fizycznej. Nauczą ich wzajemnego porozumiewania się, tolerancji i nawiązywania nowych przyjaźni, przygotowując i angażując uczestników we wspólne. Nie jest tajemnicą, że szczególnie podczas wspólnych zajęć sportowych przyjaźnie umacniają się bardzo łatwo i lekko, a jednocześnie mocno. Z punktu widzenia osobowości poprawi to również ich zdolność do bycia uczciwymi i sprawiedliwymi. Wszyscy uczestnicy będą posiadać przynajmniej minimalne zdolności fizyczne, jednak można się spodziewać, że po tak długim okresie braku aktywności fizycznej poziom ich podstawowych zdolności motorycznych ulegnie obniżeniu. Kolejnym celem projektu będzie próba ich ponownego opracowania.

Kolejnym ważnym celem projektu jest zorganizowanie pełnoprawnej imprezy sportowo-towarzyskiej, która będzie wspierać relacje transgraniczne. Fakt, że czeskie i polskie dzieci będą razem przez cały tydzień, a część z nich również będzie spała razem, stworzy solidną podstawę do dalszych więzi społecznych. Uczestnicy będą nie tylko wspólnie uprawiać sport, ale także wspólnie jeść i spędzać wolny czas oraz zajęcia towarzyszące. We wszystkich dotychczasowych podobnych projektach hipoteza ta zawsze się potwierdziła, a niektóre przyjaźnie trwają do dziś - nawet po pierwszych spotkaniach prawie 10 lat temu.

Kolejnym ważnym celem będzie poznanie najbliższego otoczenia miejsc, w których odbędzie się spotkanie. W sumie zaplanowane zostaną 4 wycieczki piesze, obejmujące jedno pełne popołudnie.

W ramach projektu będą realizowane następujące działania:
Głównym działaniem będą dwa zorganizowane spotkania o tematyce sportowej. Ta główna działalność - cotygodniowy obóz sportowy, będzie się odbywać od soboty rano do soboty po południu następnego tygodnia. Dzieci będą pod fachową opieką ok. 12 godzin dziennie. Projekt obejmie również działania poboczne (interakcje społeczne, poznawcze kulturowo-historyczne). Z biegiem czasu będą one w większym stopniu reprezentowane - przestrzeń zostanie przeznaczona na spacery po miejscu działania. W Czechach wycieczki będą koncentrować się na naturalnym pięknie okolic Lanškrouna, w Polsce spacery planowane są przede wszystkim po Kłodzku (twierdza, zabytkowy rynek) i jego najbliższym otoczeniu. Dodatkowym działaniem pobocznym będzie czas spędzony wspólnie w ośrodku wypoczynkowym (na basenie) lub wspólna dyskusja i wykłady na temat zdrowego stylu życia, znaczenia dobrej kondycji fizycznej dla dalszego rozwoju osobistego oraz profilaktyki chorób. Nie zapomni się też o zabawnych grach planszowych do dalszego poznania.

W rezultacie proces zbliżania się uczestników będzie odbywał się zarówno w sporcie, jak i po nim, w normalnych sytuacjach.

Wszystkie działania są uważane za wspólne, bez podziału na narodowość lub płeć. Ponadto zajęcia poboczne będą zawsze alternatywną opcją programu, ponieważ nie wszyscy uczestnicy będą zainteresowani wizytą na basenie.

Ze względu na grupę docelową (zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym) realizacja projektu możliwa jest tylko w czasie głównych wakacji szkolnych. Będą one nadal w pełni dotknięte konsekwencjami epidemii koronowawiru w 2021 r. Jednocześnie można przypuszczać, że poszczególne państwa przyjmą pewne ograniczenia w jego rozprzestrzenianiu się, zwłaszcza w ruchu transgranicznym. Ponadto w tym momencie nie będzie pewności, czy wniosek zostanie zatwierdzony przez instytucję zarządzającą EG. W związku z tym zadecydowano o terminie lata 2022 r. Z tego powodu wnioskodawca wyznaczył również okres realizacji tego mikroprojektu na 18 miesięcy.

Termin zakończenia rzeczowej realizacji projektu: sierpień 2022 r.

Image

Fundusz Mikroprojektów

w Euroregionie Glacensis

Oś Priorytetowa:
4 – Współpraca instytucji i społeczności

Numer Projektu:
CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0002891

Całkowita wartość Projektu: 22 764,20 euro

Kwota dofinansowania: 19 349,57 euro

Kontakt z nami

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami

57-300 Kłodzko, pl. B. Chrobrego 1
+48 74 865 46 28
umklod@um.klodzko.pl
www.um.klodzko.pl

Urząd Miasta w Kłodzku

Urząd Miasta w Kłodzku
NIP 883 10 06 050
REGON 000526050

Gmina Miejska Kłodzko
NIP: 883 16 79 027
REGON: 890717912

Przydatne serwisy
festiwal wrażeńścieżka wokół twierdzykłodzki inkubator przedsiębiorczościpodziemna trasa turystyczna
Twierdza KłodzkoMuzeum Ziemi KodzkiejBiblioteka PublicznaKOK
minieuroland 270x70px 5akryta pływalniasmart city KłodzkoOSiR
Lokalny Program Rewitalizacjisystem informacji przestrzennejTransgraniczna integracja międzypokoleniowaserwis internetowy DAWNE KŁODZKO
Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkieje-puapszlak tajemniczych podziemiCentrum Aktywności Lokalnej w Kłodzku
SISMSekologiczne-kłodzkorcbZAMG
© 2008 - by Urząd Miasta w Kłodzku

informacja o dofinansowaniu z UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

logotyp